News

er3.jpg
TŪRISMS
Pirmais lidojums PDF Печать E-mail
22.07.2024 20:29

 22. jūlija, pēcpusdienā tiešraidē redzamo balto stārķu Mammas un Tuka ligzdu, kas izvietota uz viena no AS "Sadales tīkls" elektroapgādes balstiem, pirmoreiz pameta viens no četriem mazuļiem. Pirmais lidojums bija nepilnu minūti ilgs. Uzreiz pēc tam jaunulis atgriezās atpakaļ ligzdā, pārējiem jaunajiem stārķiem to sveicot ar priecīgu klabināšanu.


Mammas un Tuka atvases vizuāli un auguma ziņā jau līdzinās vecākiem, un pēdējās nedēļās tiešraides skatītāji varēja novērot, kā stārķēni trenē palēcienus un vingrina spārnus, gatavojoties pirmajam lidojumam. Kā saskaitījuši cītīgākie tiešraides skatītāji, drosmīgajam stārķēnam pirmdien apritējušas 67 pilnas dzīves dienas. Pērn pirmais lidojums notika 29. jūlijā, jaunajam stārķim esot 69 dienas vecam.
 
"Camino Latvija" aicina pievienoties vienas dienas pārgājienā etapā Ogre-Ķegums PDF Печать E-mail
16.07.2024 21:57
Piekto gadu pēc kārtas Svētā Jēkaba ceļa asociācija svinēs Sv. Jēkaba dienu (25. jūlijs). 

Šogad, 27. jūlijā, svinības būs īpaši lielas, organizējot pasākumu "Viena diena Latvijā kā katra diena Spānijā”, kas notiks visa Sv. Jēkaba ceļa Latvijā garumā. Svētā Jēkaba ceļa asociācijas pārstāvji, draugi un ikviens interesents pulcēsies 24 ceļa posmos, lai atzīmētu šos svētkus. Svētā Jēkaba jeb Santjago ceļš ir viens no populārākajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā. Tā kā ik gadu Sv. Jēkaba ceļā dodas simtiem tūkstošu cilvēku, ir attīstījušās dažādas maršruta variācijas, jo ir ierasts uzskatīt, ka svētceļojums sākas jau no mājām.

Maršrutu daudzi veic reliģisku mērķu vadīti, taču gana daudz gājēju izvēlas Sv. Jēkaba ceļu, lai būtu dabā, pabūtu vienatnē ar sevi, piedzīvotu grūtības, pārbaudījumus un lai labāk sevi iepazītu, vai arī vienkārši baudītu iešanu un piedzīvojumu. Ceļš var būt veltīts personīgiem mērķiem, kādam citam, lai lūgtu par kādu problēmas risinājumu, kā arī tā ir iespēja sakārtot domas un baudīt ceļu.
 
Aicina Latvijas lauki ! PDF Печать E-mail
13.07.2024 10:29
Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" aicina visus ceļotājus un dabas mīļotājus izmantot šo vasaru, lai izbaudītu plašo piedāvājumu Latvijas laukos. Vasara ir īstais laiks doties uz laukiem gan atvaļinājumā, gan īsās nedēļas nogales brīvdienās, jo kvalitatīvu atpūtas vietu netrūkst.

Atpūtas vietas – plašā izvēlē arī jūlijā
Atpūtas vietu klāsts ir kļuvis ļoti plašs, tādēļ brīvas vietas joprojām ir pieejamas arī jūlijā un nedēļas nogalēs. Var izvēlēties, piemēram, naktsmītni ar ēdināšanas pakalpojumu, kur nav jāgatavo pašiem, bet saimnieki ceļ galdā gan pašu audzēto, gan vietējo zemnieku produkciju.  Tikpat labi var noīrēt naktsmītni ar ērtu virtuvi, brīvdienas baudot pašpietiekami un privāti. Viesi novērtē namiņus, kuros ir plašs virtuves ekipējuma klāsts, arī garšvielas, lai gatavošana brīvdienās nebūtu sarežģītāka kā ikdienā. No dizaina viesnīcām līdz kempingiem un glempingiem, atpūtas vietas atbilst dažādiem dzīvesstiliem, prasībām un budžetiem. 
 
Velobrauciens pa Suntažu apkārtni PDF Печать E-mail
25.06.2024 20:47
20. jūlijā Ogres novada tūrisma informācijas centrs (TIC) organizē izzinošu velobraucienu pa Suntažu apkārtni. Pasākuma laikā būs iespēja apmeklēt vairākus tūrisma objektus: Indejānis alus brūzi, Suntažu observatoriju, Suntažu staciju un citus apkārtnes objektus.

Velobrauciens piemērots ģimenēm ar bērniem no 7 gadu vecuma, izvērtējot bērna spējas veikt maršrutu. Dalība – bez maksas.

Līdzi jāņem: velosipēds, uzkodas pusdienu pauzei, ūdens, laikapstākļiem un aktivitātei piemēroti apavi un apģērbs, kā arī labs garastāvoklis. Saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem bērniem līdz 16 gadu vecumam, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei. Aicinām arī pieaugušos lietot aizsargķiveres, kā arī ievērot citus ceļu satiksmes noteikumus.
 
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā! PDF Печать E-mail
20.06.2024 10:28
Kā katru gadu, arī šogad Mājas Kafejnīcu Dienas pulcēs gardas ēšanas un ēst gatavošanas entuziastus visos Latvijas novados. Tās norisināsies katru nedēļas nogali no 29. jūnija līdz 15. septembrim, ikreiz citā novadā, kopumā 40 galamērķos. Šī unikālā akcija ļauj ikvienam uz nedēļas nogali atvērt improvizētu kafejnīcu savā sētā, terasē, verandā, ceļot viesiem galdā ēdienus, kas vislabāk izdodas un garšo pašam. Tieši tāpēc Mājas Kafejnīcu Dienas ir lielisks iemesls Latvijas apceļošanai.
 
Tūrisma statistika Ogres novadā 2023.gadā PDF Печать E-mail
01.02.2024 22:48
Ogres novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) apkopojis tūrisma statistiku par pagājušo gadu, kā arī atskatās uz paveikto aizvadītajā gadā.

Mājaslapas statistika

Ogres novada tūrisma statistika 2023. gadā infografika
Apskatot mājaslapas statistiku, redzams, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu kopējais mājaslapas apmeklētāju skaits pieaudzis par 4 %, sasniedzot 113 tūkstošus lietotāju gadā. Atšķirībā no iepriekšējā gada, lielākā interese gada griezumā vērojama tieši laikā, kad notiek lielākie un nozīmīgākie novada pasākumi – pilsētas svētki Ikšķilē, Ķegumā, Lielvārdē un Ogrē, kā arī gada izskaņā, kad Ogres novadā tiek iedegti krāšņie Ziemassvētku rotājumi un cilvēki meklē informāciju par tematiskajiem maršrutiem un citu praktisku informāciju.
 
“Ogres Zilie kalni” aicinā PDF Печать E-mail
05.12.2023 23:24

Nāc slēpot Ogres Zilajos kalnos – garākajā distanču slēpošanas trasē Pierīgā!

 Slēpošanas trase stiepjas 12 kilometru garumā – no Ogres līdz Ikšķilei un atpakaļ. Tā ir garākā speciāli izveidotā slēpošanas trase Pierīgā, tāpēc jo īpaši iecienīta. Var veikt arī atsevišķus posmus, neizslēpojot trasi visā garumā.

Ogres Zilo kalnu Starta laukumā, kur sākas slēpošanas trase gan Ogres, gan Ikšķiles virzienā, atrodas arī slēpju nomas punkts un ērtākai piekļuvei izveidota autostāvvieta.

 
"Zaļo Sertifikātu" pirmo reizi saņem: atpūtas komplekss “Akmeņi Nature Resort” Ogres novadā PDF Печать E-mail
26.11.2023 19:52
“Zaļais sertifikāts” ir vides kvalitātes zīme lauku tūrisma saimniecībām, kurās ievēro zaļas saimniekošanas principus, saudzējot resursus, veidojot videi un vietējai kopienai draudzīgu, viesiem ērtu un patīkamu tūrisma piedāvājumu. Zaļā sertifikāta vērtēšana un attīstība notiek ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.     

Atpūtas komplekss “Akmeņi Nature Resort”, kas atrodas Ogres novadā, tieši pašā Daugavas krastā. Atpūtas kompleksā tiek izmantotas mūsdienīgas tehnoloģijas. Ir uzstādīti saules paneļi un vēja ģenerators, uzņēmuma teritorijā var pārvietoties ar e - automobili, kā arī klienti var uzlādēt savus e - automobiļus. Izveidota moderna augu laistīšanas sistēma.
 
Dubkalnu ūdenskrātuvē ierīkota jauna laipa PDF Печать E-mail
16.11.2023 20:30
Šoruden Dubkalnu ūdenskrātuvē ierīkota jauna laipa!
Iepriekšējā – ik pa laikam pielabota – uzticīgi nokalpoja vairāk par desmit gadiem. Tālab bija pienācis laiks pārmaiņām. Turklāt jaunā laipa uzstādīta nevis uz stabiem, bet pontoniem, jo ūdenskrātuvē ir mainīgs ūdens līmenis. Cerams, tā kalpos tikpat labi un ilgi.
 Šajās dienās dabas parkā “Ogres Zilie kalni” mājvietu rod jauni soliņi.
 
Mežtaka un Jūrtaka starp labākajiem galamērķiem Lonely Planet ceļvedī 2024. gadam PDF Печать E-mail
26.10.2023 20:07
Pasaulē populārais tūrisma ceļvedis Lonely Planet šogad atzīmē savu 50. gadadienu ar jaunu izdevumu, kurā ietverti labākie galamērķi, ceļojumi un pieredzes 2024. gadam. Kategorijā “Ilgtspēja” starp desmit labākajiem ir arī mūsu Jūrtaka un Mežtaka - Baltic Trails.
(Avots: https://www.lonelyplanet.com/best-in-travel#baltic-trails)

Tūrisma ceļvedim Lonely Planet uzticas ceļotāji visā pasaulē, iedvesmojoties un plānojot savus ceļojumus. Tā gadskārtējam izdevumam Best in Travel 2024 izraudzīti labākie kandidāti piecās kategorijās: Top 10 valstis, Top 10 reģioni, Top 10 pilsētas, Top 10 vērtīgākie galamērķi un Top 10 ilgtspējīgākie galamērķi. 
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 11