News

er3.jpg
KULTŪRĀ
Lielvārdes pilsētas svētki GAISMĀ IR MŪSU SPĒKS PDF Печать E-mail
24.07.2024 22:28
26. un 27. jūlijā esat aicināti uz Lielvārdes pilsētas svētkiem.

Gaisma, ko nes viens cilvēks, spēj iedegt gaismu citā cilvēkā, kas dod spēku vēl daudziem citiem… gaismai, ko nesam, piemīt īpašs spēks.

Koncertos, izrādēs, izstādēs, svētku tirgū, dažādās radošās un sportiskās aktivitātēs ļausimies pārsteigumiem un sajutīsim Lielvārdes un gaismas spēku!
 
“Ogres Zelta liepa” – vieta sirsnīgām sarunām PDF Печать E-mail
21.07.2024 18:29
VELDAS PALMAS STĀSTS PAR KAFEJNĪCAS “PIE ZELTA LIEPAS” ZIEDU LAIKIEM

Veldu Palmu kafejnīcā strādāt par viesmīli uzaicināja toreizējā bufetes vadītāja Anna Zuša: “Strādāju VEF rūpnīcā. Nesen bija piedzimis otrais bērns  – meitiņa. Bija ļoti grūti mazuļa barošanu un kopšanu savienot ar darbu Rīgā. Anna piedāvāja strādāt “Zeltā liepā”. Pamēģināju, un šeit ļoti iepatikās.”

Darbs nebija viegls  – ik dienu bija daudz apmeklētāju, pusdienlaikā veidojās rindas. “Gandrīz visa diena bija uz kājām. Uz vienas rokas tika nesti vairāki otrie ēdieni, kā arī lielas paplātes, uz kurām ir četri lieli zupas šķīvji ar apakšķīvjiem,” atceras Velda. Kafejnīcas darba laiks bija no plkst.  11.00 līdz 23.00. Katrā maiņā strādāja trīs oficiantes, kuras ik pēc divām dienām mainījās.
 
"Tauriņu un ziedu maģija" Lielvārdes muzejā PDF Печать E-mail
13.07.2024 10:05
Vasarai piestāv košums, smaržīgi ziedi un krāsaini tauriņi, tāpēc Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs aicina ikvienu iedvesmoties, brīnīties un sajusmināties unikālā izstādē "Tauriņu un ziedu maģija". Tās autori - dzīvespriecīgā māksliniece Inga Pērkons un azartiskais tauriņu kolekcionārs Valērijs Strelkovs - garantē, ka tapsiet iespaidoti un pārsteigti.
 
Nedēļas nogales pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
04.07.2024 18:59
5. jūlijā

Tiek uzsākts koncertcikls SKVĒRA KONCERTI Ogrē – plkst. 20.00 uz Ogres skvēra skatuves kā pirmie koncertciklā uzstāsies LINDAS GARANČAS mūzikas studijas jaunieši.

Stand-up komēdija MAČO Suntažos – plkst. 19.00 Suntažu brīvdabas estrādē. Galvenajā lomā Ainārs Ančevskis. Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs.

6. jūlijā

Jumpravas pagasta svētki SAJŪTI JUMPRAVU – visas dienas garumā koncerti, aktivitātes bērniem un pieaugušajiem: disku golfs, piepūšamās atrakcijas un lielformāta spēles, Jumpravas jauniešu radošās aktivitātes. Darbosies arī āra kafejnīcas.
 
Brīvdabas koncertcikls SKVĒRA KONCERTI Ogrē PDF Печать E-mail
02.07.2024 22:18
Koncertcikls SKVĒRA KONCERTI jau vairākas vasaras priecē Ogrēniešus un pilsētas viesus, kļūstot par vienu no vasaras tradīcijām Ogrē. Šogad koncertciklā būs iespēja baudīt Latvijas jauno un talantīgo mūziķu sniegumu, iepazīt viņu daiļradi un sajust jaunākās vēsmas Latvijas mūzikas pasaulē.
5. jūlijā plkst. 20.00 koncertciklu atklās Lindas Garančas mūzikas studijas jaunieši, 19. jūlijā uz Pilsētas skvēra skatuves muzicēs dziedātāja Kristiāna Millere, 2. augustā koncertu apmeklētāji varēs baudīt grupas ĪSSAVIENOJUMS uzstāšanos, savukārt  16. augustā koncertciklu SKVĒRA KONCERTI noslēgs grupa EVERSTATE.
 
Ar krāšņiem koncertiem no 13. līdz 20. jūlijam norisināsies “Jūrmalas festivāls” PDF Печать E-mail
01.07.2024 11:03
No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais Jūrmalas festivāls, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Festivālā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, britu džeza pianists Džulians Džozefs, vijolniece Kristīne Balanas, diriģents Olli Mustonens, Barselonas flamenko balets, vīru ansamblis ‘‘Suļiko’’ no Gruzijas, soprāns Inga Kalna, dziedātājs Jānis Šipkēvics un daudzi citi mākslinieki.

13. jūlijā ‘‘Nakts koncertā’’ ar džeza mūzikas programmu uzstāsies Džuliana Džozefa trio, kurā muzicē Džūlians Džozefs (Julian Joseph, klavieres), Marks Mondeizī (Mark Mondesir, sitaminstrumenti), Marks Hodžsons (Mark Hodgson, kontrabass). Džulians Džozefs ir viens no ietekmīgākajiem britu džeza mūziķiem, kurš pazīstams kā pianists, komponists un aranžētājs. ‘‘Nozīmīgākais džeza mūziķis, kādu šī valsts ir radījusi daudzu gadu garumā, iespējams, jebkad,’’ tā par Džozefu raksta britu izdevums ‘‘The Stage’’.
 
 
Aicina apmeklēt izstādi, atjaunoto ābeļdārzu un ainavu taku "Purvīša muzejā" PDF Печать E-mail
26.06.2024 21:28
Latvijas ainavu gleznošanas lielmeistara Vilhelma Purvīša dzimtās mājas “Vecjauži”, kur mājvietu radis šobrīd Latvijā vienīgais māksliniekam veltītais muzejs, aicina apmeklēt tā brīvdabas ekspozīciju – izstādi “Septiņi gudrie”, doties izzinošā pastaigā pa ainavu taku “Purvīša acīm” un mākslinieka paša rokām savulaik stādīto un loloto ābeļdārzu. Ābeļdārzs, kurā mākslinieks guvis iedvesmu ne vienam vien savam darbam, šajā pavasarī, pateicoties “BluOr Bank” atbalstam, sakopts un papildināts arī ar jauniem, laikmetam atbilstošu ābolu šķirņu stādiem. Muzejā nupat noslēdzies arī otrais 33 jauno gleznotāju plenērs “Pavasaris”, kuru darbi brīvā dabā muzeja teritorijā būs skatāmi līdz pat rudenim.

Nupat atjaunoto ābeļdārzu 19.gadsimta beigās pie dzimtas mājām sāka iekopt Vilhelma Purvīša vectēvs Jēkabs, un gleznotājs šo darbu aizrautīgi turpināja, tostarp eksperimentējot ar augļu koku stādīšanu un selekcionēšanu. Latvijas ainavu gleznošanas pamatlicējs Vilhelms Purvītis dzimtas mājās pavadījis savu bērnību un pusaudža gadus. Gan vairāk nekā 140 gadus senais ābeļdārzs, gan dzimto māju ainaviskā apkārtne mākslinieku iedvesmojusi daudzām viņa gleznām un veidojusi pamatu viņa profesionālajai attīstībai.
 
DŽEZA MŪZIKAS VAKARS Ciemupē PDF Печать E-mail
26.06.2024 20:25
Sadarbībā ar starptautisko improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivālu RIGAS RITMI FESTIVAL, 6. jūlijā Ciemupes estrādē norisināsies DŽEZA MŪZIKAS VAKARS un tradicionālais džeza velobrauciens. 
Pulksten 20.00 Ciemupes estrādē uz dvēseļu dialogu džeza ritmos aicinās Jūlija Zakirova. Jūlija Zakirova ir viena no aktīvākajām jaunajām džeza mūzikas solistēm Latvijā un neskaitāmu starptautisko konkursu un festivālu dalībniece un laureāte. Mūziķe šajā koncertā izpildīs programmu no sava jaunā albuma Golden Hour. Koncertā piedalīsies bundzinieks Andris Buiķis, kurš arī ir šī albuma producents un skaņdarbu aranžētājs, taustiņinstrumentālisti Artjoms Sarvi un Anna Vibe, uz basa spēlēs Deniss Djakons, bekvokālu dziedās Marta Zūdiņa un Edīte Štrausa.
 
VASARAS SAULGRIEŽI Plāteres pilskalnā PDF Печать E-mail
19.06.2024 22:14
20. jūnijā no pulksten 20.00 Madlienas pagasta Plāteres pilskalnā ar dziesmām, dejām, uguns rituālu un citām aktivitātēm svinēsim VASARAS SAULGRIEŽUS.

Plāteres pilskalns Ogres novada Madlienas pagastā ir spēka vieta, kur gadskārtēji pulcējamies vasaras Saulgriežos, lai, sekojot latviešu tautas tradīcijai, pavadītu sauli, aizdegtu jāņuguni, atbrīvotos no visa sliktā un svinētu svētkus, kas latviešiem godā jau no senatnes.

Saulgriežus ieskandinās Tomes Tautas nama folkloras kopa GRAUDI, Madlienas Kultūras nama jauniešu deju kolektīvs DAINA STUDIJA, Lielvārdes Kultūras nama folkloras kopa un kapela JOSTA.

Savukārt iedegt Jāņuguni un doties saulgriežu rituālā jāņabērnus aicinās Lilija un Edgars Lipori.
 
Nedēļas nogales pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
14.06.2024 22:29
14. jūnijs
Izstādes SIBĪRIJAS LIECĪBAS atklāšana Ogres Vēstures un mākslas muzejā – plkst. 15.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta multimediālā izstāde "Sibīrijas liecības". Tā vēstīs par komunistiskā okupācijas režīma noziegumiem pret Latvijas, kā arī Ogres novada iedzīvotājiem.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums Ogrē – plkst. 17.00 notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums Represēto piemiņas vietā Ogrē, Meža prospektā 2b.

15. jūnijs
Ikšķiles pilsētas svētki – 15. jūnijā un 16. jūnijā pasākumi visas dienas garumā - gadatirgus, kultūras un sporta aktivitātes, koncerti, meistardarbnīcas un daudz kas cits. 

RAGS BB ielu basketbola turnīrs 3x3 Ogrē – visas dienas garumā Ogrē, Krasta laukumā norisināsies RAGS BB ielu basketbola turnīrs 3x3.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 50