News

er3.jpg
AKTUĀLI
Daugavas peldvietā Ikšķilē konstatētas zilaļģes, iedzīvotāji tiek aicināti nepeldēties minētajā pludmalē PDF Печать E-mail
22.07.2024 20:25
Balsoties uz informāciju par zilaļģu masveida savairošanos 2 – 3 m platumā no peldvietas krasta, Ikšķiles Daugavas peldvietā tiek noteikts peldēšanās ierobežojums "Peldēties aizliegts!".

Brīdinājums par zilaļģēm ir atrodams arī Veselības inspekcijas tīmekļvietnē sadaļā “Neoficiālo peldvietu ūdens kvalitāte 2024. gada peldsezonā” .


Zilaļģes jeb cianobaktērijas ir dabiski virszemes ūdens iemītnieki, kuru masveida savairošanās risks pieaug, palielinoties gaisa temperatūrai un saglabājoties sausajam laikam. Latvijā ir sastopamas aptuveni 390 zilaļģu sugas, starp kurām atsevišķas sugas spēj saražot potenciāli toksiskas vielas (cianotoksīnus).
 
Sākas pašvaldību sacensība par titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2024” PDF Печать E-mail
18.07.2024 22:29
Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) aicina Latvijas pašvaldības piedalīties konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2024”, kas šogad norisināsies jau septīto gadu. Pašvaldības konkursa pieteikuma anketas var aizpildīt no 17. jūlija līdz 9. septembrim.

“Konkursa mērķis gadu no gada ir palicis nemainīgs – cildināt pašvaldības, kas veido ģimenēm draudzīgāko vidi un sekmēt šo labās prakses piemēru un risinājumu pārņemšanu arī citviet Latvijā. Fonds iestājas par ģimenēm draudzīgu un iekļaujošu vidi Latvijā, tādēļ esam ieinteresēti veicināt pašvaldību draudzīgu sāncensību šajā jomā, mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu,” uzsver Fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.
 
Kapusvētku dienā tiks nodrošināts autobuss uz Smiltāju kapiem PDF Печать E-mail
18.07.2024 10:21
Sestdien, 20.jūlijā, plkst. 12.00 Smiltāju kapos notiks katoļu kapusvētki.

Lai pirms kapusvētkiem sakoptu tuvinieku atdusas vietu vai piedalītos kapusvētkos, Ogres novada pašvaldība ir sarūpējusi autobusu: 

uz Smiltāju kapiem plkst. 11.00 no Marsona laukuma Skolas ielā (pie veikala MAXIMA) pa Upes prospektu, Mālkalnes prospektu, Tīnūžu ceļu; 
no Smiltāju kapiem uz Ogri plkst. 13.30 pa Tīnūžu ceļu, Mālkalnes prospektu, Upes prospektu līdz Marsona laukumam.
 
Projekta ietvaros notiek Ogres elektroautobusa ražošana PDF Печать E-mail
13.07.2024 10:09

2023. gada 18. decembrī starp Ogres novada pašvaldību un uzņēmumu “Temsa Skoda Sabanci Ulasim Araclari A.S. tika noslēgts līgums par “Elektriskā autobusa un mobilās uzlādes stacijas iegādi Ogres novada pašvaldības skolēnu mobilitātes veicināšanai”. Pasūtītājs ar uzņēmēju ir saskaņojis elektriskā autobusa ārējo vizuālo noformējumu, ņemot vērā Ogres novada bērnu un jauniešu idejas noformējumam.

 Pašlaik notiek elektroautobusa ražošana  rūpnīcā Turcijā.

 
Ogres Valsts ģimnāzijā jaunajā mācību gadā vēlas mācīties rekordliels skolēnu skaits PDF Печать E-mail
05.07.2024 23:12
Ogres Valsts ģimnāzijā (OVĢ) saņemts negaidīti liels pieteikumu skaits nākamajam mācību gadam, kas būtiski pārsniedz pašlaik pieejamo vietu skaitu. Pārsvarā pieteikušies Ogres novadā deklarētie, kā arī jaunieši no citiem novadiem.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis ar prieku atzīst: “Šis notikums ir apliecinājums tam, ka esam pieņēmuši īsto lēmumu, izvēloties uzcelt jaunu, skaistu un modernu skolu, kurā vēlas strādāt zinoši skolotāji un svarīgākais – vēlas mācīties jaunieši.”
 
Mainīts lomā paturamo zivju daudzums pašpatēriņa zvejā publiskos iekšējos ūdeņos PDF Печать E-mail
04.07.2024 19:06
Valdība otrdien, 2. jūlijā, apstiprinājusi grozījumus noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos, kas izstrādāti, lai salāgotu pašpatēriņa zvejā publiskos ūdeņos nozvejā paturamo noteiktu sugu zivju apjomu (atsevišķām zivju sugām arī papildus noteikto zivju garuma ierobežojumu) ar Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumos paredzētajām prasībām. Vienāds noteiktu zivju sugu loma lielums jau daudzus gadus ir spēkā zivju ieguvei atpūtas nolūkos vai savam patēriņam, jo ne makšķerēšanā, ne pašpatēriņa zvejā iegūtās zivis nav atļauts pārdot. Tās var izmantot tikai savām vajadzībām, tāpēc ir paredzēti zivju ieguves limiti.  

Līdz ar to noteikumu grozījumi paredz, ka pašpatēriņa zvejā paturamā loma lielumam katrā zvejas rīka pārbaudes reizē ir jāatbilst Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumos paredzētajiem skaita un izmēra rādītājiem. Tas nozīmē, ka turpmāk, mainot loma lielumu iepriekš minētajos noteikumos, tas vairs nebūs jādara noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos, jo tajos jau būs atsauce uz attiecīgām Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumu normām. 
 
Remontdarbi Dārza ielā Ogrē – izmaiņas ceļu satiksmes organizācijā PDF Печать E-mail
02.07.2024 10:50
SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka šī gada 25. jūnijā Dārza ielā ir uzsākti siltumkameras likvidācijas darbi, līdz ar to tiks slēgts Dārza ielas posms, kurš būs jāapbrauc pa apbraucamo ceļu. Plānotais remontdarbu pabeigšanas laiks - 31. jūlijs.

Remontdarbu dēļ atsevišķām dzīvojamām mājām būs siltumenerģijas atslēgums (nebūs karstais ūdens).  Par precīziem siltumenerģijas atslēguma datumiem informācija sekos.

Aicinām sekot līdzi jaunākajiem paziņojumiem www.ogresnamsaimnieks.lv

 
 
Latvijas Banka izlaiž kolekcijas monētu "Bērnu prieki" PDF Печать E-mail
01.07.2024 11:11
Latvijas Banka izlaidīs kolekcijas monētu "Bērnu prieki", kas ir veltījums rakstnieka Viļa Plūdoņa 150 gadu jubilejai un attēlo divus ikvienam pazīstamus un iecienītus bērnu dzejoļus – "Zaķīšu pirtiņa" un "Rūķīši un Mežavecis". Šī monēta iepriecinās gan bērnus, gan pieaugušos, liekot tiem atgriezties savā bērnībā. 

V. Plūdoņa bērnu dzeja sakņojas latviešu folklorā. Rakstnieks bērnībā klausījās vecāsmātes stāstītās pasakas un tautasdziesmas, ko vēlāk ietērpa saistošā dzejas valodā, attēlojot bērnu dzīvesprieku un Latvijas dabas skaistumu.
 
Nodotas vēl divu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesības PDF Печать E-mail
01.07.2024 11:09
Ogres novada pašvaldības domes sēdē 27. jūnijā, turpinoties aizsāktajam daudzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību nodošanas procesam, tika pieņemts lēmums par divu Ogres pilsētā esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju – Priežu ielā 1 un Lapu ielā 6 – pārvaldīšanas tiesību nodošanu sabiedrībai ar ierobežotu atbildību “Ogres Namsaimnieks”

Šī gada aprīlī Ogres novada pašvaldībā tika saņemti SIA “Ogres Namsaimnieks” iesniegumi ar lūgumu nodot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju Ogrē, Priežu ielā 1 un Lapu ielā 6, pārvaldīšanas tiesības SIA “Ogres Namsaimnieks” kā šo māju dzīvokļu īpašnieku izraudzītajam pārvaldniekam.
 
Tiek atcelts būvvaldes lēmums par daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Draudzības ielā 4, Ogrē ekspluatācijas aizliegumu PDF Печать E-mail
25.06.2024 20:53
Pamatojoties uz sertificēta būvspeciālista tehniskās apsekošanas rezultātā sniegto atzinumu, šī gada 2. maijā Ogres novada būvvalde pieņēma lēmumu aizliegt ēkas Draudzības ielā 4, Ogrē turpmāko ekspluatāciju līdz bīstamības novēršanai.

Šodien, 20. jūnijā, Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums atcelt Ogres novada pašvaldības būvvaldes lēmumu par daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Draudzības ielā 4, Ogrē ekspluatācijas aizliegumu, vienlaikus ēkas īpašniekiem vai to pilnvarotajai personai uzdodot novērst ēkai konstatētās bīstamības un informēt par to pašvaldību.

Būvvalde 2. maijā pieņemto lēmumu skaidroja ar to, ka būves Draudzības ielā 4 apsekošanu ir veicis aktīvs, sertificēts speciālists ēku būvdarbu vadīšanā un būvuzraudzībā, kurš atbilstoši Būvspeciālistu noteikumiem to ir tiesīgs darīt. Savukārt atbilstoši Būvniecības likumā noteiktajam, būvvalde nav tiesīga un tai nav atbilstošas kompetences veikt aprēķinus vai pašai veikt būves, tās daļas vai iebūvēto būvizstrādājumu tehnisko izpēti. Sertificēta speciālista secinājums, ka dzīvojamā māja uzskatāma par nedrošu būvi, kalpo par pietiekošu pamatu, lai būvvalde pieņemtu lēmumu par tās ekspluatācijas aizliegumu.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 84