News

er3.jpg
PAŠVALDĪBA
Aktuālie būvniecības darbi Ogres novadā PDF Печать E-mail
23.07.2024 21:11
Vairākos objektos būvdarbi ir pabeigti – ēkas “Kaibalas skola” un Skolas ielā 4, Ikšķilē, pārbūve, jaunas moduļu tipa pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība Lielvārdē. Šobrīd tiek gatavota dokumentācija šo objektu nodošanai ekspluatācijā.

Pēdējo plānoto darbu izpilde tiek veikta Lielvārdē Meža ielā un Rembates ielā, objekti tiek gatavoti nodošanai ekspluatācijā. Būvdarbus veic SIA “DSM Meistari”
 
Sabiedriskai apspriešanai tiek nodots Informatīvais ziņojums par izglītības kvalitātes rādītājiem Ogres novadā PDF Печать E-mail
18.07.2024 22:28
Ogres novada Izglītības pārvalde ir izstrādājusi Informatīvo ziņojumu par vispārējās, profesionālās ievirzes un interešu izglītības kvalitātes rādītājiem Ogres novadā un aicina iedzīvotājus līdz 30. augustam izteikt par to savu viedokli.

Izglītības kvalitātes rādītāju noteikšana ir viens no uzdevumiem Ogres novada izglītības kvalitātes vadības sistēmas izveidē un Izglītības likumā minēto funkciju nodrošināšanai. Tie palīdz visām izglītības procesa nodrošināšanā iesaistītajām pusēm veidot vienotu izpratni un konkretizēt novada izglītības ekosistēmas mērķus.
 
Top Muzikālais teātris Rīgas ielā 15 PDF Печать E-mail
18.07.2024 22:25
Šonedēļ ir uzsākti Neatkarības laukuma un tā pieguļošas teritorijas Ogrē pārbūves darbi, kas tiek veikti līguma “Muzikālais teātris Rīgas ielā 15, Ogrē, Ogres novadā” 1. kārta” ietvaros.

Objektā ir veikta būvtāfeles, koku stumbru aizsargu, būvlaukuma pagaidu nožogojuma un pagaidu ceļu zīmju uzstādīšana. Uzsākta 1. kārtas ietvaros esošo koku izciršana, kā arī notiek asfalta demontāžas darbi.
 
Projektu konkurss remigrācijas atbalsta pasākumu īstenošanai “Esi darba devējs Ogres novadā!” PDF Печать E-mail
17.07.2024 21:03
Pieteikumus var iesniegt līdz 2024. gada 21. jūlijam.

Ogres novada pašvaldība ar Vidzemes plānošanas reģiona un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu izsludina projekta konkursu uzņēmējiem “Esi darba devējs Ogres novadā!” biznesa idejas īstenošanai vai jaunu darba vietu radīšanai Ogres novadā.

Konkursa mērķis ir sniegt atbalstu Ogres novada uzņēmumu un fizisko personu projektiem, kas tiks realizēti Ogres novadā un kuru rezultātā tiks radīti jauni produkti un pakalpojumi vai radītas jaunas darbavietas remigrantiem.
 
Viedās pilsētvides tehnoloģijas pašvaldības varēs uzstādīt arī turpmāk PDF Печать E-mail
16.07.2024 22:08
Pašvaldībām un to iestādēm, kā arī pašvaldību kapitālsabiedrībām būs iespēja saņemt valsts atbalstu, lai īstenotu viedo pilsētvides tehnoloģiju projektus. Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādātos atbalsta programmas grozījumus otrdien, 16. jūlijā, atbalstīja Ministru kabinets (MK). Ar šiem grozījumiem tiks īstenota konkursa 2. kārta viedo pilsētvides tehnoloģiju projektu īstenošanai.  

Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis skaidro: “Atjaunīgo energoresursu un energoefektivitāti paaugstinošu risinājumu īstenošana pašvaldību komunālo pakalpojumu sniegšanā, tajā skaitā notekūdeņu attīrīšana un publiskā ielu apgaismojuma nodrošināšanā, ir  izaicinājums, ņemot vērā gan esošās, gan plānotās izmaņas ES tiesību aktos.
Zaļās enerģijas risinājumu ieviešana ilgtermiņā veicina arī iedzīvotāju labturību, tāpēc, lai nodrošinātu šādu iniciatīvu īstenošanu praksē, būtiski jau šobrīd pašvaldībām un to uzņēmumiem sniegt iespēju izmantot atbalsta instrumentus.
 
Ogres novadnieka kartes lojalitātes programmai pievienojies jauns uzņēmums – “Noliktava” PDF Печать E-mail
13.07.2024 10:23
Dzīvesstila veikals – kafejnīca “NOLIKTAVA” Ogrē Ogres novada iedzīvotājiem un skolēnu kartes īpašniekiem, kā arī novadā deklarētajiem lietotnes “Ogres novadnieks” lietotājiem piedāvā iespēju iegūt 10% atlaidi uzkodu, saldumu, bezalkoholisko dzērienu, vīna un dzirkstošā vīna iegādei līdzņemšanai vai baudīšanai uz vietas veikalā “Noliktava”.

“Noliktava” ir dzīvesstila veikals – kafejnīca, kur var nobaudīt un iegādāties līdzņemšanai izcilus vīnus, kafiju, bezalkoholiskos dzērienus, saldas & sāļas uzkodiņas un dažādas dāvaniņas. Tiek rīkotas arī meistarklases un degustācijas.
 
Ogres novadā pieaug vidusskolu klasēs uzņemto skolēnu skaits PDF Печать E-mail
13.07.2024 10:07
Jauno 2024./25.  mācību gadu Ogres novada vidusskolu 10. klasēs uzsāks 382 jaunieši, tostarp Ogres Valsts ģimnāzijā uzņemts rekordliels 10. klašu skolēnu skaits – 252 skolēni deviņās paralēlklasēs. Ģimnāzijā būs četras klases inženierzinātņu un tehnoloģiju novirzienā, divas klases dabaszinātņu novirzienā, divas klases novirzienā “Cilvēks un sabiedrība” un viena klase novirzienā “Kultūra un mākslas”.

Vispārējās vidējās izglītības vietu kļuvis vairāk 
 
2021./22. mācību gadā reformējamajās izglītības iestādēs, t.sk. Ogres Valsts ģimnāzijā (skatīt 1. tabulu) visās 10. klasēs kopā mācījās 194 skolēni. Pēc reformas 2023./24. mācību gadā Ogres Valsts ģimnāzija uzņēma 229 skolēnus, bet 2024./25. mācību gadā uzņems 252 skolēnus.  Pieejamo vietu skaits Ogres Valsts ģimnāzijā, salīdzinot ar reformēto izglītības iestāžu kopumu, ir pieaudzis. Pēc vidusskolas posma reorganizācijas un jaunās ģimnāzijas izbūves visā novadā kopā pieejamas 382 vietas vidusskolēniem, kas, salīdzinot ar laika posmu pirms reformas, ir par 118 vietām vairāk (2021./22. mācību gadā visās novada izglītības iestādēs kopā mācījās 264 vidusskolēni).
 
Par zvejas tiesību nomas piešķiršanu komerczvejai SIA "Avots 4" PDF Печать E-mail
04.07.2024 19:03
Ogres novada pašvaldības dome 27. jūnija sēdē atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu iznomāt rūpnieciskās zvejas tiesības komerczvejai Ķeguma HES ūdenskrātuvē juridiskai personai SIA “Avots 4”, ievērojot šādu zvejas rīku skaita limitu – 4 zivju murdi ar atvērumu virs 30 metriem, bet ne vairāk kā 100 metriem. 
2024. gada 8. aprīlī stājās spēkā Ogres novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 9/2024 “Par rūpnieciskās zvejas tiesību iznomāšanas kārtību Ogres novadā”, kas nosaka kārtību, kādā tiek piešķirta speciālā atļauja (licence) komercdarbībai zvejniecībā iekšējos ūdeņos.
 
Pašvaldība godina Zelta kāzu pārus PDF Печать E-mail
04.06.2024 10:22
31. maijā Ogres novada Kultūras centrā Ogres novada pašvaldības organizētajā svinīgajā pasākumā tika godināti Ogres novada Zelta kāzu jubilāri – laulātie pāri, kuri šogad atzīmē savu 50. laulības gadadienu.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, uzrunājot jubilārus, sacīja: “Valsts pamats ir stipras, tradicionālas ģimenes.”  Sakot sirsnīgus apsveikuma vārdus, E. Helmanis arī aicināja svinēt Ģimenes dienu 1. jūnijā, uzsverot, ka jubilāri ir piemērs Ogres novadam, kas nes un uztur ģimenes vērtības.

Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vita Leimane apsveikuma uzrunā stiprajiem pāriem novēlēja: “Lai jūsu mīlestības stāsts turpinās vēl daudzus gadus!”
 
Ogres Valsts ģimnāzija uzsāk ceļu uz jaunas interešu izglītības programmas dronu būvēšanā un pilotēšanā ieviešanu PDF Печать E-mail
01.06.2024 17:44
Iniciatīvas autors Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, balstoties uz pieredzēto Ukrainā, secina, ka lēmumu pieņemšana spriedzes apstākļos notiek daudz ātrāk. Tehnoloģijas un prasme ar tām rīkoties spēlē izšķirošu lomu cilvēku drošības un dzīvības saglabāšanai. Droni ir unikāli ar to plašo un vēl neapgūto pielietojumu kā militārajā, tā civilajā jomā.

Apgūstot dronu būvniecību vai pilotēšanu, jaunieši iegūs vērtīgas tehnoloģiskas prasmes, piemēram, ar dronu palīdzību tiek apkopti vēja ģeneratori un elektrotīkli, mazgātas augstceltņu fasādes, apsekoti meži un veikti daudzi citi sarežģīti uzdevumi. Pašlaik cilvēku skaits, kuri orientējas šajā nozarē un var piedāvāt šādus pakalpojumus, ir ļoti neliels. Nav šaubu, ka dronu pielietojuma veidi tikai palielināsies, līdz ar to arī pieprasījums pēc attiecīgajiem speciālistiem.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 55