11.03.2025 21:40 |
 Pavasarī, kad daba mostas no ziemas miega, viss apkārt sāk mirdzēt jaunās krāsās. Pie ūdeņiem, kur vēl valda ziemas miers, jau jūtama pavasara elpa – gaisā virmo siltums, debesis kļūst zilākas un ikviens sajūt saules rakstu pieskārienu. Šajā gadalaikā viss iegūst īpašu nozīmi – ūdens spoguļojas kā jauns sākums, koki gatavojas atplaukt, un cilvēki meklē un rod saikni ar dabu, kas piepilda viņus ar mieru un spēku.
Tieši tāpat kā daba, arī Ogres novada Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs "Raksti" šogad atzīmē jaunu sākumu - savu 26. jubileju un aicina kopā ar deju kolektīva esošajiem un jaunajiem draugiem svinēt šo notikumu 15. martā plkst. 18.00 Ogres Novada Kultūras centrā koncertā "Pavasara saules raksti". Koncertā VPDK “Raksti” caur deju un mūziku atspoguļos dabas atmodu un kolektīva radošo enerģiju. Koncertā piedalīsies: VPDK "Raksti", VPDK "Ačkups", VPDK "Dižbramaņi", VPDK "Līdums", BJDK "Pīlādzītis", TDA "Jandāls", TDA "Ogre". Biļetes uz koncertu var iegādāties Biļešu paradīzes tirdzniecības tīklā un mājas lapā https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/150321.
|
ĪSUMĀ
Mazumtirgotāji SIA "Elvi Latvija" un SIA "Rimi Latvia" pilnībā apturējuši piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības "Straupe" produktu tirdzniecību, ņemot vērā, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uz laiku daļēji apturējis kooperatīva darbību konstatētu enterohemorāģiskās E.coli infekcijas saslimšanas gadījumu rezultātā uzņēmuma darbiniekiem.Uzņēmums ar šiem produktiem apgādājis 14 izglītības iestādes laikā, kad ar E.Coli izraisītu zarnu infekciju saslima vairāki šo iestāžu audzēkņi dažādos Latvijas reģionos. Veicot pārbaudes pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas blokos, PVD ņēma dažādu pārtikas produktu, tostarp piena produktu, gaļas, augļu un dārzeņu, kā arī gatavo ēdienu paraugus laboratoriskajai izmeklēšanai.
Tāpat pārbaužu laikā tika iegūta informācija par pārtikas produktu piegādātājiem, tostarp PKS "Straupe".
Arī šajā uzņēmumā ražoto produktu paraugi nosūtīti laboratoriskajai izmeklēšanai uz verotoksigēnā E. Coli klātbūtni.
Līdz šim saņemtie pārtikas produktu laboratorisko izmeklējumu rezultāti bijuši atbilstoši.
PVD ir uzdevis "Straupei" atsaukt no tirdzniecības visus manuāli fasētos piena produktus, kuri ražoti līdz 10.aprīlim, kā arī veikt nekavējošu ārpuskārtas mazgāšanu un dezinfekciju fasēšanas telpai un iekārtām, kā arī organizēt atkārtotas darbinieku apmācības higiēnas jautājumos.
Produktu fasēšanas līnijas darbs, kurā produktu fasēšana notiek automatizēti, nav apturēta, jo šajā posmā produkti nenonāk saskarē ar darbiniekiem.