News

er3.jpg
Paziņojums par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju Mālkalnes prospekts 5, 7, 9, 11, 13, 15, 19, 21, 23, Ogre, Ogres nov., funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanu PDF Печать E-mail
25.06.2024 20:43
Ogres novada pašvaldībā saņemts daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Mālkalnes prospektā 7, Ogrē, dzīvokļu īpašnieku pilnvarotās personas iesniegums ar lūgumu pārskatīt daudzdzīvokļu dzīvojami mājai noteikto funkcionāli nepieciešamo zemes gabalu un saņemts iesniegums no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Mālkalnes prospektā 13, Ogrē, dzīvokļu īpašnieku pilnvarotās personas iesniegums par atsavināšanas tiesības izmantošanas procesa uzsākšanu.

Saskaņā ar likuma “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” 85. panta otro daļu,  ja ir saņemts kaut viens ierosinājums par dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanu, pašvaldība vienlaikus izvērtē arī citu dzīvojamām mājām funkcionāli nepieciešamo zemes gabalu pārskatīšanas nepieciešamību attiecīgā kvartāla robežās.
 
Iedzīvotājus aicina uz sarunu par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu PDF Печать E-mail
25.06.2024 20:38
Vidzemes plānošanas reģions (VPR) aicina ikvienu interesentu piedalīties informatīvā pasākumā par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu, kas notiks 3. jūlijā plkst. 18.00 Gulbenes kultūras centrā, O.Kalpaka ielā 60. Pasākuma laikā tiks sniegta vērtīga informācija par dažādiem daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas aspektiem, kā arī dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus un saņemt profesionālus padomus no nozares speciālistiem.
 
Mājas Kafejnīcu Dienas sākas 29. jūnijā! PDF Печать E-mail
20.06.2024 10:28
Kā katru gadu, arī šogad Mājas Kafejnīcu Dienas pulcēs gardas ēšanas un ēst gatavošanas entuziastus visos Latvijas novados. Tās norisināsies katru nedēļas nogali no 29. jūnija līdz 15. septembrim, ikreiz citā novadā, kopumā 40 galamērķos. Šī unikālā akcija ļauj ikvienam uz nedēļas nogali atvērt improvizētu kafejnīcu savā sētā, terasē, verandā, ceļot viesiem galdā ēdienus, kas vislabāk izdodas un garšo pašam. Tieši tāpēc Mājas Kafejnīcu Dienas ir lielisks iemesls Latvijas apceļošanai.
 
VASARAS SAULGRIEŽI Plāteres pilskalnā PDF Печать E-mail
19.06.2024 22:14
20. jūnijā no pulksten 20.00 Madlienas pagasta Plāteres pilskalnā ar dziesmām, dejām, uguns rituālu un citām aktivitātēm svinēsim VASARAS SAULGRIEŽUS.

Plāteres pilskalns Ogres novada Madlienas pagastā ir spēka vieta, kur gadskārtēji pulcējamies vasaras Saulgriežos, lai, sekojot latviešu tautas tradīcijai, pavadītu sauli, aizdegtu jāņuguni, atbrīvotos no visa sliktā un svinētu svētkus, kas latviešiem godā jau no senatnes.

Saulgriežus ieskandinās Tomes Tautas nama folkloras kopa GRAUDI, Madlienas Kultūras nama jauniešu deju kolektīvs DAINA STUDIJA, Lielvārdes Kultūras nama folkloras kopa un kapela JOSTA.

Savukārt iedegt Jāņuguni un doties saulgriežu rituālā jāņabērnus aicinās Lilija un Edgars Lipori.
 
Konkurss “Sakoptākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024”” PDF Печать E-mail
19.06.2024 22:09
Konkurss “Sakoptākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024” (turpmāk “Gada balva 2024”) ir pirmais tik plaša mēroga pasākums Latvijā. Tā mērķis ir popularizēt kopienu sadarbību un saliedēšanos, tā veicinot un padarot daudzdzīvokļu mājas pagalmus un kvartālus sakoptākus. Izsakot atzinību un lepojoties par paveikto,  kopības tiek mudinātas sadarboties, lai veidotu kvalitatīvāku dzīves vidi.

“Gada balva 2024” tiek balstīta uz skaidri definētiem kritērijiem, objektu novērtēšanā piedalīsies 11 nozaru profesionāļi – būvniecības (ainavu arhitekti un pilsētplānotāji) nozares, sabiedrisko organizāciju, pašvaldību un citu jomu profesionāļi, kas iesaistās projektā sabiedriskā kārtā. Vairāk par konkursu: https://majoklis.lv/konkurss/. Dalība konkursā ir bezmaksas. “Gada balvas 2024” pieteikumu iesniegšana noslēgsies 16. augustā, kad saskaņā ar konkursa nolikumu, žūrija uzsāks vērtēšanu, lai preses konferencē 11. septembrī nosauktu “Gada balvas 2024” finālistus. Trīs finālisti katrā no 6 nominācijām cīnīsies par savas nominācijas galveno balvu un viens no finālistiem pretendēs uz galveno Gada balvu “Sakoptākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024”.
 
Līdz 14. jūlijam aicina nominēt vidzemniekus titulam “20 personības 20 gados” PDF Печать E-mail
17.06.2024 21:23
Vidzemes plānošanas reģions un Europe Direct Vidzeme aicina līdz š.g. 14. jūlijam izvirzīt vidzemniekus titulam  “20 personības 20 gados. Vidzemnieku godināšana 2024”, kuri laikā kopš Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai un NATO ar savu darbu un entuziasmu ir snieguši īpaši ievērojamu ilgtermiņa ieguldījumu sava ciema, novada, reģiona attīstībā un veidojuši Latvijas un Eiropas nākotni. Divdesmit nominētās personības tiks godināti pasākumā, kas notiks 14. augustā Cesvaines pilī, Madonas novada Cesvainē. 

Nominācijai iespējams pieteikt entuziastus Vidzemē, kuri laika posmā no 2004. gada 1. maija līdz pat šim brīdim ir attīstījuši idejas, īstenojuši iniciatīvas un iedrošinājuši sabiedrību nozīmīgām pārmaiņām, vienlaikus veicinot ilgtermiņa izaugsmi un attīstību reģionā, valstī un Eiropā. 
 
Paziņojums par saistošo noteikumu “Ogres novada pašvaldības nolikums” projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
17.06.2024 21:21
Ogres novada pašvaldības dome 2021. gada 1. jūlijā pieņēma saistošos noteikumus Nr. 12/2021 “Ogres novada pašvaldības nolikums”. Tie tika izdoti saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām”,  kas ir zaudējis spēku, līdz ar to spēku zaudē arī uz šā pamata izdotais normatīvais akts.

2023. gada 1. janvārī spēkā stājās jauns Pašvaldību likums, kurā noteiktas izmaiņas attiecībā uz pašvaldības nolikuma saturu, nosakot, ka atsevišķus jautājumus, kas līdz šim bija jāietver pašvaldības nolikumā, turpmāk ir jāietver iekšējā normatīvajā aktā – pašvaldības darba reglamentā.
 
Šonedēļ Saeimas komisijās PDF Печать E-mail
17.06.2024 21:16

Šonedēļ Saeimas komisijās:
•        mobilizācijas gadījumā Latvijas armijā varēs dienēt arī citu valstu pilsoņi (Aizsardzības komisija, 2.lasījums);
•        ukraiņu bērni Latvijā un pienākums mācīties mūsu skolās un bērnudārzos no 1.septembra (Aizsardzības komisija, 1.lasījums);

•        Latvijas valsts mazā ģerboņa iekļaušana transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmēs (Tautsaimniecības komisija, 1.lasījums).
•        Valsts kontroles ziņojums par projektu “Rail Baltica” (Publisko izdevumu un revīzijas komisija);
•        rīcības algoritma piemērošana vardarbības novēršanai izglītības iestādēs (Cilvēktiesību komisija);

 
Nedēļas nogales pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
14.06.2024 22:29
14. jūnijs
Izstādes SIBĪRIJAS LIECĪBAS atklāšana Ogres Vēstures un mākslas muzejā – plkst. 15.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta multimediālā izstāde "Sibīrijas liecības". Tā vēstīs par komunistiskā okupācijas režīma noziegumiem pret Latvijas, kā arī Ogres novada iedzīvotājiem.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums Ogrē – plkst. 17.00 notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums Represēto piemiņas vietā Ogrē, Meža prospektā 2b.

15. jūnijs
Ikšķiles pilsētas svētki – 15. jūnijā un 16. jūnijā pasākumi visas dienas garumā - gadatirgus, kultūras un sporta aktivitātes, koncerti, meistardarbnīcas un daudz kas cits. 

RAGS BB ielu basketbola turnīrs 3x3 Ogrē – visas dienas garumā Ogrē, Krasta laukumā norisināsies RAGS BB ielu basketbola turnīrs 3x3.
 
Līgo pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
12.06.2024 22:31
Šogad vasaras saulgriežus Ogres novadā sagaidīsim ar koncertiem, izrādēm, dziesmām, svētku tirdziņiem un dažādām aktivitātēm svētku noskaņās.

13. jūnijā plkst. 19.30 pie TOMES Tautas nama Jāņu ielīgošanas pasākums "Brīnumzālīti meklējot"

15. jūnijā
plkst. 10.00 ĶEGUMA Tautas namā Saulgriežu rotu darbnīca kopā ar Kambars Varkalis
plkst. 19.00 JUMPRAVAS pagasta estrādē Ogres teātra izrāde "Skroderdienas Silmačos" 
19. jūnijā
plkst. 15.00 LIELVĀRDES Kultūras namā - vainagu darbnīca un Saulgriežu dziesmu dziedāšana
plkst. 19.00 LIELVĀRDES Kultūras namā koncerts "Dabas dziesmas balsij un koklēm"
20. jūnijā 
plkst.19.00 pie REMBATES Tautas nama Saulgriežu ieskandināšana kopā ar Ēriku Gruzniņu
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 4 из 332