News

er3.jpg
Nedēļas nogales pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
04.07.2024 18:59
5. jūlijā

Tiek uzsākts koncertcikls SKVĒRA KONCERTI Ogrē – plkst. 20.00 uz Ogres skvēra skatuves kā pirmie koncertciklā uzstāsies LINDAS GARANČAS mūzikas studijas jaunieši.

Stand-up komēdija MAČO Suntažos – plkst. 19.00 Suntažu brīvdabas estrādē. Galvenajā lomā Ainārs Ančevskis. Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs.

6. jūlijā

Jumpravas pagasta svētki SAJŪTI JUMPRAVU – visas dienas garumā koncerti, aktivitātes bērniem un pieaugušajiem: disku golfs, piepūšamās atrakcijas un lielformāta spēles, Jumpravas jauniešu radošās aktivitātes. Darbosies arī āra kafejnīcas.
 
Brīvdabas koncertcikls SKVĒRA KONCERTI Ogrē PDF Печать E-mail
02.07.2024 22:18
Koncertcikls SKVĒRA KONCERTI jau vairākas vasaras priecē Ogrēniešus un pilsētas viesus, kļūstot par vienu no vasaras tradīcijām Ogrē. Šogad koncertciklā būs iespēja baudīt Latvijas jauno un talantīgo mūziķu sniegumu, iepazīt viņu daiļradi un sajust jaunākās vēsmas Latvijas mūzikas pasaulē.
5. jūlijā plkst. 20.00 koncertciklu atklās Lindas Garančas mūzikas studijas jaunieši, 19. jūlijā uz Pilsētas skvēra skatuves muzicēs dziedātāja Kristiāna Millere, 2. augustā koncertu apmeklētāji varēs baudīt grupas ĪSSAVIENOJUMS uzstāšanos, savukārt  16. augustā koncertciklu SKVĒRA KONCERTI noslēgs grupa EVERSTATE.
 
Remontdarbi Dārza ielā Ogrē – izmaiņas ceļu satiksmes organizācijā PDF Печать E-mail
02.07.2024 10:50
SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka šī gada 25. jūnijā Dārza ielā ir uzsākti siltumkameras likvidācijas darbi, līdz ar to tiks slēgts Dārza ielas posms, kurš būs jāapbrauc pa apbraucamo ceļu. Plānotais remontdarbu pabeigšanas laiks - 31. jūlijs.

Remontdarbu dēļ atsevišķām dzīvojamām mājām būs siltumenerģijas atslēgums (nebūs karstais ūdens).  Par precīziem siltumenerģijas atslēguma datumiem informācija sekos.

Aicinām sekot līdzi jaunākajiem paziņojumiem www.ogresnamsaimnieks.lv

 
 
Latvijas Banka izlaiž kolekcijas monētu "Bērnu prieki" PDF Печать E-mail
01.07.2024 11:11
Latvijas Banka izlaidīs kolekcijas monētu "Bērnu prieki", kas ir veltījums rakstnieka Viļa Plūdoņa 150 gadu jubilejai un attēlo divus ikvienam pazīstamus un iecienītus bērnu dzejoļus – "Zaķīšu pirtiņa" un "Rūķīši un Mežavecis". Šī monēta iepriecinās gan bērnus, gan pieaugušos, liekot tiem atgriezties savā bērnībā. 

V. Plūdoņa bērnu dzeja sakņojas latviešu folklorā. Rakstnieks bērnībā klausījās vecāsmātes stāstītās pasakas un tautasdziesmas, ko vēlāk ietērpa saistošā dzejas valodā, attēlojot bērnu dzīvesprieku un Latvijas dabas skaistumu.
 
Nodotas vēl divu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesības PDF Печать E-mail
01.07.2024 11:09
Ogres novada pašvaldības domes sēdē 27. jūnijā, turpinoties aizsāktajam daudzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību nodošanas procesam, tika pieņemts lēmums par divu Ogres pilsētā esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju – Priežu ielā 1 un Lapu ielā 6 – pārvaldīšanas tiesību nodošanu sabiedrībai ar ierobežotu atbildību “Ogres Namsaimnieks”

Šī gada aprīlī Ogres novada pašvaldībā tika saņemti SIA “Ogres Namsaimnieks” iesniegumi ar lūgumu nodot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju Ogrē, Priežu ielā 1 un Lapu ielā 6, pārvaldīšanas tiesības SIA “Ogres Namsaimnieks” kā šo māju dzīvokļu īpašnieku izraudzītajam pārvaldniekam.
 
Ar krāšņiem koncertiem no 13. līdz 20. jūlijam norisināsies “Jūrmalas festivāls” PDF Печать E-mail
01.07.2024 11:03
No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais Jūrmalas festivāls, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Festivālā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, britu džeza pianists Džulians Džozefs, vijolniece Kristīne Balanas, diriģents Olli Mustonens, Barselonas flamenko balets, vīru ansamblis ‘‘Suļiko’’ no Gruzijas, soprāns Inga Kalna, dziedātājs Jānis Šipkēvics un daudzi citi mākslinieki.

13. jūlijā ‘‘Nakts koncertā’’ ar džeza mūzikas programmu uzstāsies Džuliana Džozefa trio, kurā muzicē Džūlians Džozefs (Julian Joseph, klavieres), Marks Mondeizī (Mark Mondesir, sitaminstrumenti), Marks Hodžsons (Mark Hodgson, kontrabass). Džulians Džozefs ir viens no ietekmīgākajiem britu džeza mūziķiem, kurš pazīstams kā pianists, komponists un aranžētājs. ‘‘Nozīmīgākais džeza mūziķis, kādu šī valsts ir radījusi daudzu gadu garumā, iespējams, jebkad,’’ tā par Džozefu raksta britu izdevums ‘‘The Stage’’.
 
 
Aicina apmeklēt izstādi, atjaunoto ābeļdārzu un ainavu taku "Purvīša muzejā" PDF Печать E-mail
26.06.2024 21:28
Latvijas ainavu gleznošanas lielmeistara Vilhelma Purvīša dzimtās mājas “Vecjauži”, kur mājvietu radis šobrīd Latvijā vienīgais māksliniekam veltītais muzejs, aicina apmeklēt tā brīvdabas ekspozīciju – izstādi “Septiņi gudrie”, doties izzinošā pastaigā pa ainavu taku “Purvīša acīm” un mākslinieka paša rokām savulaik stādīto un loloto ābeļdārzu. Ābeļdārzs, kurā mākslinieks guvis iedvesmu ne vienam vien savam darbam, šajā pavasarī, pateicoties “BluOr Bank” atbalstam, sakopts un papildināts arī ar jauniem, laikmetam atbilstošu ābolu šķirņu stādiem. Muzejā nupat noslēdzies arī otrais 33 jauno gleznotāju plenērs “Pavasaris”, kuru darbi brīvā dabā muzeja teritorijā būs skatāmi līdz pat rudenim.

Nupat atjaunoto ābeļdārzu 19.gadsimta beigās pie dzimtas mājām sāka iekopt Vilhelma Purvīša vectēvs Jēkabs, un gleznotājs šo darbu aizrautīgi turpināja, tostarp eksperimentējot ar augļu koku stādīšanu un selekcionēšanu. Latvijas ainavu gleznošanas pamatlicējs Vilhelms Purvītis dzimtas mājās pavadījis savu bērnību un pusaudža gadus. Gan vairāk nekā 140 gadus senais ābeļdārzs, gan dzimto māju ainaviskā apkārtne mākslinieku iedvesmojusi daudzām viņa gleznām un veidojusi pamatu viņa profesionālajai attīstībai.
 
DŽEZA MŪZIKAS VAKARS Ciemupē PDF Печать E-mail
26.06.2024 20:25
Sadarbībā ar starptautisko improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivālu RIGAS RITMI FESTIVAL, 6. jūlijā Ciemupes estrādē norisināsies DŽEZA MŪZIKAS VAKARS un tradicionālais džeza velobrauciens. 
Pulksten 20.00 Ciemupes estrādē uz dvēseļu dialogu džeza ritmos aicinās Jūlija Zakirova. Jūlija Zakirova ir viena no aktīvākajām jaunajām džeza mūzikas solistēm Latvijā un neskaitāmu starptautisko konkursu un festivālu dalībniece un laureāte. Mūziķe šajā koncertā izpildīs programmu no sava jaunā albuma Golden Hour. Koncertā piedalīsies bundzinieks Andris Buiķis, kurš arī ir šī albuma producents un skaņdarbu aranžētājs, taustiņinstrumentālisti Artjoms Sarvi un Anna Vibe, uz basa spēlēs Deniss Djakons, bekvokālu dziedās Marta Zūdiņa un Edīte Štrausa.
 
Tiek atcelts būvvaldes lēmums par daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Draudzības ielā 4, Ogrē ekspluatācijas aizliegumu PDF Печать E-mail
25.06.2024 20:53
Pamatojoties uz sertificēta būvspeciālista tehniskās apsekošanas rezultātā sniegto atzinumu, šī gada 2. maijā Ogres novada būvvalde pieņēma lēmumu aizliegt ēkas Draudzības ielā 4, Ogrē turpmāko ekspluatāciju līdz bīstamības novēršanai.

Šodien, 20. jūnijā, Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums atcelt Ogres novada pašvaldības būvvaldes lēmumu par daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Draudzības ielā 4, Ogrē ekspluatācijas aizliegumu, vienlaikus ēkas īpašniekiem vai to pilnvarotajai personai uzdodot novērst ēkai konstatētās bīstamības un informēt par to pašvaldību.

Būvvalde 2. maijā pieņemto lēmumu skaidroja ar to, ka būves Draudzības ielā 4 apsekošanu ir veicis aktīvs, sertificēts speciālists ēku būvdarbu vadīšanā un būvuzraudzībā, kurš atbilstoši Būvspeciālistu noteikumiem to ir tiesīgs darīt. Savukārt atbilstoši Būvniecības likumā noteiktajam, būvvalde nav tiesīga un tai nav atbilstošas kompetences veikt aprēķinus vai pašai veikt būves, tās daļas vai iebūvēto būvizstrādājumu tehnisko izpēti. Sertificēta speciālista secinājums, ka dzīvojamā māja uzskatāma par nedrošu būvi, kalpo par pietiekošu pamatu, lai būvvalde pieņemtu lēmumu par tās ekspluatācijas aizliegumu.
 
Velobrauciens pa Suntažu apkārtni PDF Печать E-mail
25.06.2024 20:47
20. jūlijā Ogres novada tūrisma informācijas centrs (TIC) organizē izzinošu velobraucienu pa Suntažu apkārtni. Pasākuma laikā būs iespēja apmeklēt vairākus tūrisma objektus: Indejānis alus brūzi, Suntažu observatoriju, Suntažu staciju un citus apkārtnes objektus.

Velobrauciens piemērots ģimenēm ar bērniem no 7 gadu vecuma, izvērtējot bērna spējas veikt maršrutu. Dalība – bez maksas.

Līdzi jāņem: velosipēds, uzkodas pusdienu pauzei, ūdens, laikapstākļiem un aktivitātei piemēroti apavi un apģērbs, kā arī labs garastāvoklis. Saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem bērniem līdz 16 gadu vecumam, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei. Aicinām arī pieaugušos lietot aizsargķiveres, kā arī ievērot citus ceļu satiksmes noteikumus.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 3 из 332